Peter Weiss Livet kring ett Palazzo

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

23 000 SEK

PETER WEISS (1916-1982): Livet kring ett Palazzo, signerad Peter Weiss, blyerts, färgstift och gouache på papper, 57 x 158 cm.
Utförd 1944.
PROVENIENS: Konstnärens hustru Helga Henschen, Stockholm
UTSTÄLLD: Peter Weiss, Moderna Museet, Stockholm 1991, katalognr 61

382965

2016-05-13