Marx Ernst etsning

Marx Ernst etsning
Marx Ernst etsning

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MAX ERNST (1891-1976), Invitation au Voyage, färgetsning, 1971, signerad Max Ernst 97/100. Tryckt och editerad av Georges Visat, Paris, 27,7 x 21,6 cm, bladstorlek 50,5 x 32,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 206 C

383016

2016-05-13