Figuriner Aluminia

Figuriner Aluminia
Figuriner Aluminia
Figuriner Aluminia
Figuriner Aluminia
Figuriner Aluminia
Figuriner Aluminia

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALUMINIA, figuriner, 2 st, fajans, ur "Aftenselskabet", troligen design Kai Nielsen samt ur "Karnevalsfigurer" troligen Rasmus Haboe, 1900-talets första hälft, höjd 19,5-23,5 cm

Krackeleringar

383057

2016-05-13