Gemla stolar 1930-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEMLA, stolar, 3 st, 1930-tal, möjligen formgivna av Gunnar Asplund, stomme av betsad bok, sjögrässits, höjd 85, sitthöjd 46 cm, en stol plakettmärkt
Bruksslitage, en sits i behov av omflätning
383108
2016-05-13