Servisdelar i porslin Frankrike / Ryssland
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKFAT, SÅSSNIPA, UPPLÄGGNINSFAT, 2 st, TALLRIKAR, 12 st, porslin, Frankrike/Ryssland, enl uppg inköpt av släkten Sterky i St Petersburg omkring 1900, fiskfatets längd ca 68 cm, tallrikarnas ca 25 cm
skador, lagningar, gulddekoren med nötningar
383133
2016-05-20