Servisdelar i porslin Frankrike / Ryssland

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FISKFAT, SÅSSNIPA, UPPLÄGGNINSFAT, 2 st, TALLRIKAR, 12 st, porslin, Frankrike/Ryssland, enl uppg inköpt av släkten Sterky i St Petersburg omkring 1900, fiskfatets längd ca 68 cm, tallrikarnas ca 25 cm

skador, lagningar, gulddekoren med nötningar

383133

2016-05-20