Olja på pannå efterföljare till Jan Pynas

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JAN SYMONSZ. PYNAS, hans efterföljare, 1600-tal, Jesus med två lärjungar, olja på pannå, 25x37 cm, omfattande senare retuscher, senare påförd monogramsignatur "P f"

senare bemålning/retsucher, slitage

383162

2016-05-13