Olja på pannå efterföljare till Jan Pynas
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JAN SYMONSZ. PYNAS, hans efterföljare, 1600-tal, Jesus med två lärjungar, olja på pannå, 25x37 cm, omfattande senare retuscher, senare påförd monogramsignatur "P f"
senare bemålning/retsucher, slitage
383162
2016-05-13