Klaffbord
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KLAFFBORD med två lådor i sargen, 17/1800-tal, barockstil, skinnklädd skiva med tennlikor i mässing, höjd ca 75, 107x50, klaffarna vardera 46 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Senare bemålat och senare skinnklädd skiva med tennlikor, kompletterat och renoverat
383187
2016-05-13