Klaffbord

Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KLAFFBORD med två lådor i sargen, 17/1800-tal, barockstil, skinnklädd skiva med tennlikor i mässing, höjd ca 75, 107x50, klaffarna vardera 46 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Senare bemålat och senare skinnklädd skiva med tennlikor, kompletterat och renoverat

383187

2016-05-13