Axel Salto stengodsskål
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AXEL SALTO, skål, glaserat stengods, Kunglig Dansk, 1900-talets andra hälft, inpressad rutdekor påminnande om kotte, signerad med böljemärket, SALTO och nr 20694, höjd ca 5 cm, diameter ca 10 cm
med lagning, svarttonad bemålning
383509
2016-05-14