Axel Salto stengodsskål

Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål
Axel Salto stengodsskål

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AXEL SALTO, skål, glaserat stengods, Kunglig Dansk, 1900-talets andra hälft, inpressad rutdekor påminnande om kotte, signerad med böljemärket, SALTO och nr 20694, höjd ca 5 cm, diameter ca 10 cm

med lagning, svarttonad bemålning

383509

2016-05-14