Skedar

Skedar
Skedar
Skedar
Skedar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKEDAR, 4 st, silver, 1700-tal, Torsten Fernlöf (1707-1716/19), Karlstad, Lars Boye (1762-1784/95), Stockholm, 1781, Johan Svanberg (1802-1818/24), Karlstad, 1805, Erik Ernander (1775-1809), Uppsala, 1800, längd 18,5-21 cm, vikt ca 173 g

Bucklor, slitage

383510

2016-05-14