Josef Frank
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, tenn, teservis 4 dlr, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1946, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, handtag och knoppar av trä, stämplade med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd 7-14 cm
Slitage, mindre bucklor
383604
2016-05-15