Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Dagar i skärgård och annorstädes", fyra samramade färglitografier, signerade och numrerade Roland S. 376/400, bildmått ca 19x13 cm vardera,
Fyra dagböcker i faksimilutgåva, 1990, medföljer.
Zürich (Graphic Anstalt J. E. Wolfensberger AG) 1990, blå linnekassett.

Läs mer

384018

2016-08-24