Bernard Buffet

Bernard Buffet
Bernard Buffet
Bernard Buffet
Bernard Buffet

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERNARD BUFFET (1928-1999): "Les Parisiennes", färglitografi, 1958, signerad och numrerad Bernard Buffet 138/250, tryckt på BFK Rives papper.
I. 54,5 x 40 cm S. 73 x 49,5 cm
Colour lithograph, 1958, signed and numbered. Light- and backboard stained.
LITTERATUR: Sorlier 19

384031

2016-05-18