Skrivbyrå Karl Johan
2016-05-19
384247
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, troligen stockholmsarbete i Karl Johan, fanérad i mahogny, nyckelbussningar i mässing, höjd ca 100, 110x52 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen
Inredningen saknar en dragknopp, delvis blekt, smärre ytskador o fanérskador