Skrivbyrå Karl Johan

Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan
Skrivbyrå Karl Johan

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, troligen stockholmsarbete i Karl Johan, fanérad i mahogny, nyckelbussningar i mässing, höjd ca 100, 110x52 cm, nycklar finns att avhämta vid Utlämningen

Inredningen saknar en dragknopp, delvis blekt, smärre ytskador o fanérskador

384247

2016-05-19