Ståndskåp Jämtland 1800-talets första hälft

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STÅNDSKÅP, 1800-talets första hälft, Jämtland, inredning med hyllplan samt skedhylla, lås, underdel med låda, rundat och profilerat krön, dörluckor med landskapsmåleri, dekor av imitationsmåleri, höjd ca 184, 99x37 cm, nyckel medföljer

Renoverat, kompletterad, senare bemålning, slitage, färgbortfall

384327

2016-05-19