Ståndskåp Jämtland 1800-talets första hälft
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STÅNDSKÅP, 1800-talets första hälft, Jämtland, inredning med hyllplan samt skedhylla, lås, underdel med låda, rundat och profilerat krön, dörluckor med landskapsmåleri, dekor av imitationsmåleri, höjd ca 184, 99x37 cm, nyckel medföljer
Renoverat, kompletterad, senare bemålning, slitage, färgbortfall
384327
2016-05-19