Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Brännvinskrydda" ("Strandkvanne", "Angelika"), signerad Roland S, färglitografi, 207/250, bildmått ca 36x25 cm,

HISTORIK: Kvanne (Angelica archangelica) är en tvåårig ört tillhörande familjen flockblommiga växter.

Läs mer

384520

2016-08-24