Roland Svensson
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Brännvinskrydda" ("Strandkvanne", "Angelika"), signerad Roland S, färglitografi, 207/250, bildmått ca 36x25 cm,
HISTORIK: Kvanne (Angelica archangelica) är en tvåårig ört tillhörande familjen flockblommiga växter.
Läs mer
384520
2016-08-24