Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Fiskebod i yttersta havsbandet" ("Gillöga"), signerad Roland S, färglitografi, 108/200, bildmått ca 27x41 cm.

Läs mer

Tryckt text: Original-litografi utförd av Roland Svensson för Norra Lidingö sjöscoutkår. Tryckt i stentryck av Rolf Jansson.Sept 1963

384570

2016-08-24