Kista 1800-talets första hälft Hälsingland
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KISTA, Hälsingland, 1800-talets första hälft, möjligen Anders Ädel, polykromt bemålad med motiv av blommor mot blå grund, in och utvändigt daterad 1836, höjd 47, 95 x 57 cm, nyckel saknas
Nyckel saknas, ytslitage
384601
2016-05-20