Kista 1800-talets första hälft Hälsingland

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KISTA, Hälsingland, 1800-talets första hälft, möjligen Anders Ädel, polykromt bemålad med motiv av blommor mot blå grund, in och utvändigt daterad 1836, höjd 47, 95 x 57 cm, nyckel saknas

Nyckel saknas, ytslitage

384601

2016-05-20