Skedholk Jämtland

Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland
Skedholk Jämtland

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKEDHOLK, 1700-talets slut, Jämtland, skuren o polykromt bemålad dekor, höjd 36 cm

Delvis senare bemålning, ytskador

384627

2016-05-20