Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (2) "Skärgårdsliv i gången tid". Stockholm 1961, bok innehållandes 4 färglitografier, varav 1 signerad, brunt skinnband, rygg med blindpressad titel och övre guldsnitt. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, av författaren signerade ex., detta nummer 186, samt "Skärgårdsliv i gången tid, nyutgåva, 1985.

Läs mer

384706

2016-08-24