Roland Svensson
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): boken "SKÄRGÅRD"- En rapsodi i ord och bild. Stockholm: Bonniers, 1952, Sven Barthel, bok innehållandes 2 originallitografier, signerade Roland S, numrerade 86/250, bladmått ca 25x19 cm,
Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, detta nummer 99,
Litografiernas titlar: "Sjöviste - sommar" samt "Sjöviste - vinter".
Läs mer
384713
2016-08-24