Dick Bengtsson spritpenneteckning

Klubbat för:

9 600 SEK

12 000 SEK

DICK BENGTSSON (1936-1989), Utan titel, signerad Dick Bengtsson, utförd 1968, spritpenneteckning på papper, 29,5x41 cm
Proveniens:
Bo A Karlsson, Galleri Karlsson, Stockholm
Utställd:
Göteborgs Konstmuseum, "Hjärtat sitter till vänster", 1998
Göteborgs Konstmuseum, "Dick Bengtsson, 2001

384774

2016-05-22