Bojan Kina 1700-tal

Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal
Bojan Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartuscher med lekande barn samt stiliserade lotusblommor i underglasyblått, höjd 18 cm

Smärre nagg i mynningen, glasyrrepa

384793

2016-05-21