Koppar med fat Kina 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KOPPAR MED FAT, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fågelpar vid pion i emaljfärger, diameter 7-11 cm
En kopp samt ett fat med lagning, slitage, något varierande höjd, nagg
384839
2016-05-21