Koppar med fat Kina 1700-tal

Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal
Koppar med fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KOPPAR MED FAT, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av fågelpar vid pion i emaljfärger, diameter 7-11 cm

En kopp samt ett fat med lagning, slitage, något varierande höjd, nagg

384839

2016-05-21