Kina blåvitt porslin

Kina blåvitt porslin
Kina blåvitt porslin
Kina blåvitt porslin
Kina blåvitt porslin
Kina blåvitt porslin
Kina blåvitt porslin

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, TALLRIKAR, SKÅL, ASSIETTER, 7 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, längd 13-25 cm

Nagg, en tallrik med spricka

385051

2016-05-22