Gunnar Wennerberg vas jugend
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR WENNERBERG, (1863-1914): vas, signerad och daterad Gustavsberg G Wennerberg 1903, sgrafitto, dekor av violbuketter, i blått mot ljus fond, diameter ca 15, höjd ca 14 cm
Krackelering, delvis med rödaktig bränningseffekt
385162
2016-05-22