Gunnar Wennerberg vas jugend

Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend
Gunnar Wennerberg vas jugend

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR WENNERBERG, (1863-1914): vas, signerad och daterad Gustavsberg G Wennerberg 1903, sgrafitto, dekor av violbuketter, i blått mot ljus fond, diameter ca 15, höjd ca 14 cm

Krackelering, delvis med rödaktig bränningseffekt

385162

2016-05-22