Sekretär Louis XV

Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV
Sekretär Louis XV

Klubbat för:

12 000 SEK

Schätzwert

15 000 SEK

Beschreibung

SEKRETÄR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XV, fanérad med mahogny, besalg och gallerkant av förgylld mässing, skiva av vit marmor resp breche d´alep, märkt på baksidan ´´ N Greveni..´´, ( Nicolas Grevenich, mästare paris 1768), höjd ca 119, 61x36 cm, nyckel finns

Zustandsbeschreibung

Spricka i marmorskiva, sprickor, lagningar, ett bakben med skada

385308

2016-05-23