Skråkista

Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista
Skråkista

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKRÅKISTA, 1700-tal, för snickarämbetet, fanerad med bl a valnöt och rotfaner, beslag i smidesjärn, originallås med nyckel, doltnyckelhål, på benställning, höjd ca77, 58x41 cm

Senare benställning, slitage, sprickor

385327

2016-05-23