Matsalsgrupp rokokostil delvis Nordiska kompaniet
2016-05-23
385353
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
MATGRUPP, 7 dlr, 1900-tal, rokokostil, bestående av: matbord med 2 iläggsskivor, 6 stolar, klädsel av tyg, löstagbara sitsar, bemålade och patinerade, bordet skyltmärkt AB Nordiska Kompaniet, numrerad 7456-23 5 18, bordets höjd 78, 125x177, total längd 306, stolarnas sitthöjd ca 47 cm
En iläggsskiva senare, med borrat hål. Klädsel devis med slitage/hål. Senare bemålning och klädsel