Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Bockösund", signerad och daterad Roland. S -45, olja på pannå, 29x30,5 cm, påskrift av konstnären på baksidan:
"A La Prima" skiss, målad i jollen, en majkväll i Bockösund, år 1945, när koskällor hördes pingla ifrån öarna. Roland S."

Läs mer

Krackeleringar

385398

2016-08-24