Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Såld för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Cergy - Pontoise", signerad och daterad Roland S. 1937, lavering på papper (akvarell och tusch), ca 23x24 cm.

Läs mer

Påskrift av konstnären på baksidan: "...en mycket gammal lavering från Cezannes och van Goghs landskap, och ett försök till uttryck av den unge artisten, Roland S."

385452

2016-08-24