Matbord gustaviansk stil

Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil
Matbord gustaviansk stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATBORD, 1900-talets mitt, med 4 iläggsskivor, gustaviansk stil, valnöt samt valnötsrot, räfflad sarg, räfflade ben med fleuroner, höjd 73, diameter ca 112 cm, iläggsskivorna à 50 cm, total längd ca 312 cm

Skivan samt iläggsskivorna med kraftigt slitage

385473

2016-05-24