Matbord gustaviansk stil
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt, med 4 iläggsskivor, gustaviansk stil, valnöt samt valnötsrot, räfflad sarg, räfflade ben med fleuroner, höjd 73, diameter ca 112 cm, iläggsskivorna à 50 cm, total längd ca 312 cm
Skivan samt iläggsskivorna med kraftigt slitage
385473
2016-05-24