Dosa silver 1810

Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810
Dosa silver 1810

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver, Hans Israel Lyberg, Borås 1800-talets första hälft, locket med dekor av figurer i relief, invändigt förgylld, höjd 2,5, längd 7 cm, vikt ca 90 g

Monogram, smärre slitage

385499

2016-05-30