Lavering samt etsningar

Lavering samt etsningar
Lavering samt etsningar
Lavering samt etsningar
Lavering samt etsningar
Lavering samt etsningar
Lavering samt etsningar

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ULRIK THERSNER (1779-1828), föreställande Ekolsunds slott, signerad och daterad 1824, lavering, bildytans mått ca 22 x 36 cm
JOACHIM MARTIN FALBE (1709-1782), föreställande antika urnor, signerade i plåten, den ena daterad 1750, etsningar, tryckytornas mått ca 16 x 11 cm.

Mindre fläckar

385544

2016-05-24