Krus och tallrikar i fajans
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KRUS, märkt på tennlocket med årtalet 1782, fajans, dekor i blått, grönt och gult av figurscen, höjd med hänkel 22 cm, TALLRIKAR, 2 st, fajans, 1900-tal, efter äldre förlaga, diameter ca 23 cm
Smärre nagg och sprickor
385597
2016-05-24