Krus och tallrikar i fajans

Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans
Krus och tallrikar i fajans

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KRUS, märkt på tennlocket med årtalet 1782, fajans, dekor i blått, grönt och gult av figurscen, höjd med hänkel 22 cm, TALLRIKAR, 2 st, fajans, 1900-tal, efter äldre förlaga, diameter ca 23 cm

Smärre nagg och sprickor

385597

2016-05-24