Spelbord Ryssland

Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland
Spelbord Ryssland

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPELBORD, Ryssland, 1700-talets slut, intarsia med flera olika träslag, rektangulärt med uppfällbar skiva, neråt avsmalnande fyrsidiga ben, fothyllsor i mässing, bär Grigori Alexandrovitch Stroganov pappersetiket, höjd ca 73, 93x46 cm

Slitage, fanerlagningar, skiva lös, lack med slitage

385663

2016-05-24