Sigillsnurra

Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra
Sigillsnurra

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SIGILLSNURRA, England, 1800-tal, förgylld fattning med pärlemorskaft, stenar av bl a agat, heliotrop, onyx, kvartssten, bl a med text "Repondez vite", "You deserve thrashing", längd ca 9,5 cm

Stenar med nagg, slitage

385664

2016-05-24