Golvur 1700-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVUR, Pehr Mandelberg, 1700-tal, plåten över urtavlan märkt med tillverkarens namn, höljet i trä med senare ådringsmåleri och floral dekor, pendel, nyckel och lod medföljer, höjd ca 220, huvens bredd 54 cm
Funktionen garanteras ej, bruks- och åldersrelaterat slitage
385678
2016-05-24