Edward Hald "Åskväder" skål Orrefors

Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald
Edward Hald

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

EDWARD HALD, skål, "Åskväder", Orrefors 1974, överfång i blått, graverad dekor av ljungande blixtar, skrämda djur och människofigurer, signerad Orrefors, H, daterad 1974, höjd ca 11, 5, diameter 15 cm

385709

2016-05-24