Edward Hald "Åskväder" skål Orrefors
Klubbat för:
4 000 SEK
5 000 SEK
EDWARD HALD, skål, "Åskväder", Orrefors 1974, överfång i blått, graverad dekor av ljungande blixtar, skrämda djur och människofigurer, signerad Orrefors, H, daterad 1974, höjd ca 11, 5, diameter 15 cm
385709
2016-05-24