Spegel Johan Åkerblad

Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

16 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, signerad IÅ under krona (Johan Åkerblad, spegelfabrikör 1758-99), dekor i papier maché, förgylld med polerat och matt guld, träbakstycke, kvicksilverfolierat glas, 75x35 cm

4:e december

Smärre slitage, förgyllning med smärre skador

385855

2016-12-04