Fransk kavallerisabel 1800-tal
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SABEL, kavalleri, Frankrike, 17/1800-tal, paperplåt i mässing, balja i brunt läder, dekorerad med ihålig snäcka samt lejon, längd 82 cm
Kraftigt slitage, renoverat, lagningar, trasig parerplåt
386041
2016-05-26