Fransk kavallerisabel 1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SABEL, kavalleri, Frankrike, 17/1800-tal, paperplåt i mässing, balja i brunt läder, dekorerad med ihålig snäcka samt lejon, längd 82 cm

Kraftigt slitage, renoverat, lagningar, trasig parerplåt

386041

2016-05-26