Fågelbur, 1900-tal

Fågelbur, 1900-tal
Fågelbur, 1900-tal
Fågelbur, 1900-tal
Fågelbur, 1900-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FÅGELBUR, 1900-talets första hälft, bemålat trä och järntråd, fågelbad i bemålad plåt och celluoid, höjd 53, 49 x 31 cm

Slitage, rost, färgbortfall, 1 matskål saknas

386118

2016-05-26