Tallrikar skålar Frankrike 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 10 st., SKÅL på fot, 2 st, Frankrike 1800-tal, porslin, polykromt målad dekor av blommor samt bård i guld, delvis märkta "Anciennes Maison Daguty Edouard Honoré a Paris", diameter 22 cm

En med kantnagg på underdelen

386722

2016-05-28