Karmstol gustaviansk stil

Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil
Karmstol gustaviansk stil

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOL, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, skuren dekor, delvis blankförgylld, hantverksmässigt utförd, höjd 94, bredd 61 cm

Proveniens: Bankir Kyhlbergers hem på Drottningsholm, Kanton Bellmansgården

Åldersrelaterat slitage

386780

2016-05-28