Karmstol gustaviansk stil
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, skuren dekor, delvis blankförgylld, hantverksmässigt utförd, höjd 94, bredd 61 cm
Proveniens: Bankir Kyhlbergers hem på Drottningsholm, Kanton Bellmansgården
Åldersrelaterat slitage
386780
2016-05-28