Ram 1800-tal

Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal
Ram 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

RAM, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgyllt pastellage, yttermått 135 x 164 cm, innermått 100 x 131 cm
PROVENIENS: Ursprungligen tillhörande målning utförd av August Hagborg, vilken visades på Parisutställningen 1877-1879

Skador och lagningar

386914

2016-05-29