Stig Lindberg Berså
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STIG LINDBERG, servis, 41 dlr, "Berså", Gustavsberg, formgiven 1960, tryckt dekor i grönt av stiliserade blad, bestående av: 10 assietter, 10 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 4 karotter, tillbringare, smörask med lock, eldfast form, 2 formar varav en med trälock samt 2 små burkar
Visst slitage, tillbringare med smärre snagg
387275
2016-05-31