Stig Lindberg Berså

Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså
Stig Lindberg Berså

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STIG LINDBERG, servis, 41 dlr, "Berså", Gustavsberg, formgiven 1960, tryckt dekor i grönt av stiliserade blad, bestående av: 10 assietter, 10 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 4 karotter, tillbringare, smörask med lock, eldfast form, 2 formar varav en med trälock samt 2 små burkar

Visst slitage, tillbringare med smärre snagg

387275

2016-05-31