Elin Jonsson Reijmyre glasbruk

Klubbat för:

500 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

REIJMYRE GLASBRUK, vas, formgiven av Elin Jonsson, driven, flammig glasmassa i grönt, blått och vitt, signerad E. Jonsson Reijmyre 2013, höjd 27 cm
PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Zustandsbeschreibung

387406

2016-06-02